Güneş, Dünya ve Ay - 5. Sınıflarımız Öğreniyor

5.sınıf öğrencilerimizin Güneş, Dünya ve Ay ünitesine ait çalışmaları.

http://www.yalovabahcesehir.com Bahçeşehir Koleji YALOVA
0226 811 5826
Güneş, Dünya ve Ay - 5. Sınıflarımız Öğreniyor

› Güneş, Dünya ve Ay - 5. Sınıflarımız Öğreniyor ›

Güneş, Dünya ve Ay - 5. Sınıflarımız Öğreniyor

Öğrencilerimiz Güneş’in, Dünya’nın ve Ay’ın özelliklerini öğrendiler. Ay’ın evreleri ile ilgili çalışmalar yaptılar. Güneş, Dünya ve Ay’ın büyüklüklerini karşılaştırdılar.

Güneş Dünya Ay

* Güneş, Dünya’ya çok uzaktır. Bu nedenle gerçek büyüklüğünden çok daha küçük görünür. Güneş, Dünya’dan yaklaşık olarak 150 milyon km uzaklıktadır. Ay ise Dünya'dan 384 000 km uzaklıktadır.

** Dünya'nın Kendi ekseni etrafındaki hareketi sonucu gece ve gündüz meydana gelir. Dünya bu hareketini 24 saatte tamamlar. Dolayısıyla 1 gün 24 saattir ve bu süre yıl içinde hiç değişmez.

*** Dünya'mız bir yandan kendi etrafında dönerken bir yandan da Güneş'in etrafında dolanır. Bu dönüşünü bir yılda tamamlar ve mevsimler meydana gelir.

**** Ay, Güneş’ten gelen ışığı yansıtır. Ay’ı gözlediğimizde farklı gecelerde farklı şekillerde olduğunu görürüz. Ay’ın bu farklı görünümlerine Ay’ın evreleri denir.

Doküman
Bahçeşehir Koleji sınav tarihleri yemek menüsü en yüksek okul başarı ortalamaları ortalaması en iyi okul fiyatlar başarılar projeler uzman birey bilge doğa uğur gazete haber duyuru ve ilanlar. İş başvurusu. İnsan kayankları. İşe alım süreci. Türkçe, biyoloji, fizik, ingilizce öğretmenleri, öğretmen ihtiyacı olan okullar. powered by Bilişim Park