Bay Lemoncello'nun Kütüphanesinden Kaçış - Atölye Çalışması

Yaratıcı Drama ve Yaratıcı Dans Eğitmeni Bahar Gürey eşliğinde 'Yaratıcı Okuma Atölyesi' kapsamında öğrencilerimizin okuduğu 'Bay Lemoncello'nun Kütüphanesinden Kaçış' adlı kitabın incelemesi yapıldı.

http://www.yalovabahcesehir.com Bahçeşehir Koleji YALOVA
0226 811 5826
Bay Lemoncello'nun Kütüphanesinden Kaçış - Atölye Çalışması

› Bay Lemoncello'nun Kütüphanesinden Kaçış - Atölye Çalışması ›

Bay Lemoncello'nun Kütüphanesinden Kaçış - Atölye Çalışması

Türkçe öğretmenimiz Seda Nur Çamurcu eşliğinde ‘Yaratıcı Okuma Atölyesi’ kapsamında öğrencilerimizin okuduğu ‘Bay Lemoncello’nun Kütüphanesinden Kaçış‘ adlı kitabın incelemesi yapıldı. Yaratıcı Drama ve Yaratıcı Dans Eğitmeni Bahar Gürey ile gerçekleştirilen etkinlikte yer alan kütüphane ile fark ettik ki kütüphaneler bilginin paylaşıldığı sihirli alanlardır. Bir kere öğrenince bizi sonsuza dek özgürleştiren eylem olan ‘okumak’ ile hayal gücümüz ve yaratırcılığımız harekete geçer. Canlandırmalarla ve heyecanlı yarışmalarla yapılandırılmış olan etkinliğimiz ile öğrencilerimiz bilgi içeren eğlenceli bir atölye çalışması geçirdiler.

Yaratıcı Drama kapsamındaki etkinlikler yapılırken öğretmenimiz ve eğitmenimiz kitaplarla ilgili birçok konuda yönlendirmeler de yaptılar. Okumanın ne denli gerekli olduğunu kitabı okuyarak kavrayan öğrenciler kitaba paralel olarak katıldıkları dramada da bunu bir kez daha pekiştirdiler. Sevgili Lemoncello’ nun Kütüphanesi’nden kaçışın ancak bilgiyle mümkün olacağını, bu bilginin de paylaşılmayınca esas bilgi olmadığı vurgulandı.

Bay Lemonchello

Bay Lemoncello ’nun heykeline yazdırdığı gibi; ‘Paylaşılmayan bilgi, bilgi değildir.’

 

Doküman
Bahçeşehir Koleji sınav tarihleri yemek menüsü en yüksek okul başarı ortalamaları ortalaması en iyi okul fiyatlar başarılar projeler uzman birey bilge doğa uğur gazete haber duyuru ve ilanlar. İş başvurusu. İnsan kayankları. İşe alım süreci. Türkçe, biyoloji, fizik, ingilizce öğretmenleri, öğretmen ihtiyacı olan okullar. powered by Bilişim Park