Ergenlik Dönemi Bilgilendirme Sunumu

Ortaokul öğrencilerimize ergenlik dönemi bilgilendirme sunumu yapıldı.

http://www.yalovabahcesehir.com Bahçeşehir Koleji YALOVA
0226 811 5826
Ergenlik Dönemi Bilgilendirme Sunumu

› Ergenlik Dönemi Bilgilendirme Sunumu ›

Ergenlik Dönemi Bilgilendirme Sunumu

Ergenlik, hangi toplumda olursa olsun, her sağlıklı bireyin yaşadığı bir evredir. Bireyin kendisi olmayı öğrendiği, kendisini tanıma ve tanımlama becerisini kazandığı, kendisine toplumsal bir değer ve rol biçtiği bir dönemdir.

Yalova Bahçeşehir Koleji Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü tarafından ortaokul öğrencilerimizin yaşadıkları bu değişimlerle ilgili bilgilendirilip sağlıklı bir şekilde bu süreci geçirmelerini hedeflemekteyiz.


Ergenlik Çocukluk döneminden erişkin dönemine geçişin gerçekleştiği, büyümenin ve hormonel gelişimin tamamlandığı dönemdir.Sadece fiziksel değil duygusal değişikliklerinde yaşandığı bu dönem her çocuk için farklılıklar göstermektedir.

Ergenliğin başlangıç yaşı genetik özellikler, beslenme alışkanlıkları, obezite, stres ve çevresel faktörlerle değişebilir.

Doküman
Bahçeşehir Koleji sınav tarihleri yemek menüsü en yüksek okul başarı ortalamaları ortalaması en iyi okul fiyatlar başarılar projeler uzman birey bilge doğa uğur gazete haber duyuru ve ilanlar. İş başvurusu. İnsan kayankları. İşe alım süreci. Türkçe, biyoloji, fizik, ingilizce öğretmenleri, öğretmen ihtiyacı olan okullar. powered by Bilişim Park