STEM Junior - Baraj Yapımı

İlkokul 3. sınıflar STEM Junior programı kapsamında baraj modeli hazırladılar.

http://www.yalovabahcesehir.com Bahçeşehir Koleji YALOVA
0226 811 5826
STEM Junior - Baraj Yapımı

› STEM Junior - Baraj Yapımı ›

STEM Junior - Baraj Yapımı

İlkokul 3. sınıf öğrencilerimiz STEM JR programı kapsamında barajlar hakkında bilgi toplayarak kendilerine baraj modelleri hazırladı. Baraj nedir? Baraj inşaası nasıl yapılır ve temel esaslar nelerdir? Sorularını araştırarak öğrenen öğrencilerimiz; mimar ve mühendislerin projeye katılımı ile bilgilerini pekiştirdiler.

İnşaat mühendisi ve mimar velilerimiz tarafından yapılan sunumla akıllarında kalan bütün sorulara cevap bulan öğrenciler kendi el becerilerini kullanarak birer baraj modeli hazırladılar.

STEM, Science (Fen), Technology (Teknoloji ), Engineering (Mühendislik) ve Mathematics (Matematik) kelimelerinin baş harflerinden oluşan bir kısaltma. Fen öğretimini kapsayan alanların ilk ve orta öğretimde bir bütün olarak değil de, birbirinden ayrı olarak öğretilmesinin sakıncalarını bertaraf etme fikrine dayanıyor ve dünyada giderek daha fazla önem kazanıyor. ABD’de 2012 yılından beri Başkan Obama STEM eğitiminin önemine dikkat çekiyor; eyaletlere STEM konusunda öğretmen yetiştirmek için ödenek ayırılıyor. Öğrencilerimizin aldığı akademik başarılar, gerçekleştirdikleri projeler, ulusal ve uluslararası yarışmalarda elde ettikleri STEM eğitiminin doğru uygulandığında ne kadar başarılı sonuçlar alındığını gösteriyor.

STEM + A eğitim modelinden Yalova Bahçeşehir Koleji'nde ilkokul dahil olmak üzere bütün öğrencilerimiz faydalanmaktadır.

Doküman
Bahçeşehir Koleji sınav tarihleri yemek menüsü en yüksek okul başarı ortalamaları ortalaması en iyi okul fiyatlar başarılar projeler uzman birey bilge doğa uğur gazete haber duyuru ve ilanlar. İş başvurusu. İnsan kayankları. İşe alım süreci. Türkçe, biyoloji, fizik, ingilizce öğretmenleri, öğretmen ihtiyacı olan okullar. powered by Bilişim Park