Mars'ta Bitki Yetiştirmeye Hazırlanıyoruz

Yeşil Dünyamız teması kapsamında Mars'ta sera yapımı üzerine STEM projesi hazırladık.

http://www.yalovabahcesehir.com Bahçeşehir Koleji YALOVA
0226 811 5826
Mars'ta Bitki Yetiştirmeye Hazırlanıyoruz

› Mars'ta Bitki Yetiştirmeye Hazırlanıyoruz ›

Mars'ta Bitki Yetiştirmeye Hazırlanıyoruz

Yeşil Dünyamız teması kapsamında Mars'ta sera yapımı üzerine STEM projesi hazırladık.

Dünya yörüngesinde bulunan ve bir futbol sahası büyüklüğündeki Uluslararası Uzay İstasyonunda ( ISS ) yaşanabilecek bazı sorunlara çözümler üretiyoruz. Yer çekimsiz ortamda bitki yetiştirme, sulama yapma üzerine fikir geliştiren öğrencilerimiz aynı prensipten yola çıkarak Mars'ta sera yapımı üzerine kafa yordu.

Uluslararası Uzay İstasyonu, alçak Dünya yörüngesine yerleştirilmiş bir uzay üssü, başka bir tabirle üzerinde yaşanabilen yapay bir uydudur. Bir araya getirilen modüllerin birleştirilmesiyle inşa edilmiş olan istasyonun ilk kısmı 1998 yılında fırlatılmıştır.
Yörünge yüksekliği: 408 km
Yörüngedeki hızı: 7,66 km/s
Azami hız: 27.600 km/sa
Fırlatılma tarihi: 20 Kasım 1998

Mars / Merih, Güneş Sistemi'nin Güneş'ten itibâren dördüncü gezegeni. Roma mitolojisindeki savaş tanrısı Mars'a ithâfen adlandırılmıştır. Yüzeyindeki yaygın demiroksitten dolayı kızılımsı bir görünüme sahip olduğu için Kızıl Gezegen de denir.
Yer çekimi: 3,711 m/sn²
Yüzölçümü: 144.800.000 km²
Güneşe uzaklığı: 227.900.000 km
Gün uzunluğu: 1 gün 0 saat 37 dakika
Yörünge süresi: 687 gün

Bahçeşehir Koleji sınav tarihleri yemek menüsü en yüksek okul başarı ortalamaları ortalaması en iyi okul fiyatlar başarılar projeler uzman birey bilge doğa uğur gazete haber duyuru ve ilanlar. İş başvurusu. İnsan kayankları. İşe alım süreci. Türkçe, biyoloji, fizik, ingilizce öğretmenleri, öğretmen ihtiyacı olan okullar. powered by Bilişim Park