Kişiye Özgü Öğretim Modeli KÖM

EĞİTİM MODELİMİZ En büyük farkımız, uyguladığımız kişiye özgü öğretim modeli ve farklı öğrenme ortamları ile öğrencilerimizin içlerindeki cevheri keşfetmek; ve çok yönlü eğitim vererek onları hayata hazırlamak.

http://www.yalovabahcesehir.com Bahçeşehir Koleji YALOVA
0226 811 5826
Kişiye Özgü Öğretim Modeli KÖM

› Kişiye Özgü Öğretim Modeli KÖM ›

Kişiye Özgü Öğretim Modeli KÖM

KİŞİYE ÖZGÜ ÖĞRETİM MODELİ
Nasıl öğreniyorsanız, öyle öğretiyoruz.

Eğitim sistemimizde genel öğretim programları baz alınarak yapılandırıcı öğretim kuramına uygun olarak tam öğrenime ulaşabilmek için "Kişiye Özgü Öğretim Modeli" uygulanmaktadır. Öğrencilere uygulanan "Kişisel Öğrenme Stili Testi (KÖS)" ile öğrenme stili belirlenerek öğrenci, dersin ya da konunun niteliğine göre kendi stili doğrultusunda tercih edebileceği seçenekli çalışma ortamlarına yönlendirilir. Daha sonra Kişiye Özgü Öğretim Modeli"nin en önemli ayaklarından biri olan "Akıllı Ölçme ve Değerlendirme Destek Sistemi (AKORD)", öğrencinin ne kadar bildiğinin ötesinde neleri bildiğini ve neleri bilmediğini, bilgi beceri bileşenleri düzeyinde tespit eder. Sınavların da öğrenmeye hizmet edecek şekilde kurgulanmasını amaçlar. Her konunun öğretiminden sonra "Tanı Testleri" ile öğrencilerin öğrenme durumu analiz edilerek öğrenmelerine yönelik"İyileştirme Programı" uygulanır.

Kişiye Özgü Öğretim Modeli"nin teknoloji ayağını "Bahçeşehir TV" oluşturmaktadır. Öğrenciler zamandan ve mekândan bağımsız olarak konuları tekrar edebilir ve pekiştirebilirler. Sistemin veri bankasında her öğrenciye ait ayrıntılı bilgiler bulunur. Böylelikle öğrencinin sisteme girdiği tarihe kadar, hangi konudan kaç test çözdüğü, bu testlerdeki başarı oranı gibi bilgiler baz alınarak eksiği olan konuların ders videoları öncelikli olarak önüne gelir. Bahçeşehir TV üzerinden öğrenci hakkında edinilen bilgiler, hem öğretmenleriyle hem de danışman-rehber kadroyla paylaşılır.

KÖM

 

Doküman
Bahçeşehir Koleji sınav tarihleri yemek menüsü en yüksek okul başarı ortalamaları ortalaması en iyi okul fiyatlar başarılar projeler uzman birey bilge doğa uğur gazete haber duyuru ve ilanlar. İş başvurusu. İnsan kayankları. İşe alım süreci. Türkçe, biyoloji, fizik, ingilizce öğretmenleri, öğretmen ihtiyacı olan okullar. powered by Bilişim Park