23 Eylül Sonbahar Ekinoksu

3. sınıf öğrencilerimiz 21 Mart - 23 Eylül Ekinoksu hakkında bilgi sahibi oldular.

http://www.yalovabahcesehir.com Bahçeşehir Koleji YALOVA
0226 811 5826
23 Eylül Sonbahar Ekinoksu

› 23 Eylül Sonbahar Ekinoksu ›

23 Eylül Sonbahar Ekinoksu

3. sınıf öğrencilerimiz Furkan ve Nuray Öğretmenleriyle birlikte "Sonbahar Ekinoksu" hakkında bir etkinlik hazırladılar.

Siyah - Beyaz giyinen öğrencilerimiz 23 Eylül Sonbahar Ekinoksu'na dikkat çektiler. Ekinoks'un 21 Mart - 23 Eylül tarihlerinde gerçekleştiğini, gece ve gündüz sürelerinin eşitliği anlamına geldiğini kavradılar.

 


Ekinoks
Ekinoks, Güneş ışınlarının Ekvator'a dik vurması sonucunda aydınlanma çemberinin kutuplardan geçtiği an. Gündüz ile gecenin eşit olması durumudur. Yılda iki kez tekrarlanır - İlkbahar Ekinoksu ve Sonbahar Ekinoksu. 23 Eylül durumu: Kuzey ve Güney Yarım Küre, Güneş ışınları öğle vakti Ekvator’a 90°'lik açı ile düşer.


Sonbahar Ekinoksu nedir?
23 Eylül Durumu: Kuzey ve Güney Yarım Küre , güneş ışınları öğle vakti Ekvator’a 90°lik açı ile düşer. Gölge boyu Ekvator’da sıfırdır. Güneş ışınları bu tarihten itibaren Güney Yarım Küre’ye dik düşmeye başlar. Bu tarihten itibaren Kuzey Yarım Küre’de geceler, gündüzlerden uzun olmaya başlar. Güney Yarım Küre’de ise tam tersi olur. Bu tarih Kuzey Yarım Küre’de Sonbahar, Güney Yarım Küre’de İlkbahar başlangıcıdır. Aydınlanma çemberi kutup noktalarına teğet geçer. Bu tarihte Güneş her iki kutup noktasında da görülür. Dünya’da gece ve gündüz birbirine eşit olur. Bu tarih Kuzey Kutup Noktası’nda 6 aylık gecenin, Güney Kutup Noktası’nda ise 6 aylık gündüzün başlangıcıdır.

Bahçeşehir Koleji sınav tarihleri yemek menüsü en yüksek okul başarı ortalamaları ortalaması en iyi okul fiyatlar başarılar projeler uzman birey bilge doğa uğur gazete haber duyuru ve ilanlar. İş başvurusu. İnsan kayankları. İşe alım süreci. Türkçe, biyoloji, fizik, ingilizce öğretmenleri, öğretmen ihtiyacı olan okullar. powered by Bilişim Park