Problem Çözen Çocuk

Problem, hayatın doğal unsurlarından biridir. Ebeveynler, öğretmenler ve diğer yetişkinler sorunları olduğunda ya da karar verirken her zaman çocukların yanında olamazlar.

http://www.yalovabahcesehir.com Bahçeşehir Koleji YALOVA
0226 811 5826
Problem Çözen Çocuk

› Problem Çözen Çocuk ›

Problem Çözen Çocuk

Problem, hayatın doğal unsurlarından biridir. Ebeveynler, öğretmenler ve diğer yetişkinler sorunları olduğunda ya da karar verirken her zaman çocukların yanında olamazlar. Bu yüzden kişiler arası problem çözme becerisi yaşamın ilk yıllarından itibaren desteklenmesi gereken, tüm yaşam boyu süren becerilerden biri olarak kabul edilmektedir.

Çocuğunuzun sorunlarını üstlenmek, onu sorun çıkabilecek ortamlardan korumak veya uzaklaştırmak, ortamı önceden sorunsuz hâle getirmeye çalışmak, sorunu onlar adına çözmektir. Bu durum çocuğun hayata karşı duruşunu ve problem çözme becerisini olumsuz yönde etkilemektedir. Eğitimin verilmesinde anne baba tutumlarının çok önemli olduğu unutulmamalıdır.

Çocuk kendi problemini çözmek üzere yönlendirilmelidir. İlk çözümü uyguladığında istediği sonucu elde edemezse diğer çözümleri düşünmesi, denemesi, denemekten vazgeçmemesi ve çözene kadar motivasyonunu kaybetmemesi için onu cesaretlendirmek ve gereken yerlerde destek olmak çok önemlidir. Çocuklar alınan kararlara dâhil olduklarında uygulamada daha başarılı olurlar.

Biz bu hafta 3. sınıf öğrencilerimiz ile Problem Çözen Çocuk etkinliğimizi eğlenerek – öğrenerek – uygulamalar yaparak gerçekleştirdik. Onlar artık birer problem çözme uzmanı! Problemlerini nasıl çözebileceklerini çok iyi biliyorlar.

Bahçeşehir Koleji sınav tarihleri yemek menüsü en yüksek okul başarı ortalamaları ortalaması en iyi okul fiyatlar başarılar projeler uzman birey bilge doğa uğur gazete haber duyuru ve ilanlar. İş başvurusu. İnsan kayankları. İşe alım süreci. Türkçe, biyoloji, fizik, ingilizce öğretmenleri, öğretmen ihtiyacı olan okullar. powered by Bilişim Park