Redoks Tepkimesi ve Elektroliz - DNI Metal Fabrikası

Yalova Bahçeşehir Anadolu Lisesi olarak 12. sınıf sayısal öğrencilerimizi DNI Metal Fabrikası'na götürdük.

http://www.yalovabahcesehir.com Bahçeşehir Koleji YALOVA
0226 811 5826
Redoks Tepkimesi ve Elektroliz - DNI Metal Fabrikası

› Redoks Tepkimesi ve Elektroliz - DNI Metal Fabrikası ›

Redoks Tepkimesi ve Elektroliz - DNI Metal Fabrikası

Bir dersi uygulamalı öğrenmek öğrencilerin dersi anlamalarında, kalıcı öğrenmelerinde şüphesiz önemli bir rol oynar. Hem konunun kalıcı olmasına hem de derse dikkat çekmesinde büyük bir önem taşıyor. Bu bağlamda Yalova Bahçeşehir Anadolu Lisesi olarak 12. sınıf sayısal öğrencilerimizi DNI Metal Fabrikası’na götürdük.

12. sınıf Kimya dersi 1. ünitesi olan Kimya ve Elektrik konusunun elektroliz bölümünü uygulamalı olarak fabrikada gerçekleştirdik. Alkali ve asitli çinko kaplamaya oranla daha fazla korozyon direnci sağlayan çinko-nikel kaplama prosesini, öğrenciler otomobil yedek parçası kaplaması üzerinde görerek konunun güncel hayattaki uygulamalarından haberdar oldular.

formul


Elektron: sembollü negatif temel elektrik yükü olan atomaltı bir parçacıktır. Elektronlar temel Lepton parçacık ailesinin ilk jenerasyonuna aittir ve genellikle temel parçacıklar olarak düşünülürler. Çünkü bileşenleri veya alt-yapıları yoktur. Proton'un yaklaşık olarak 1/1836'sı kadar kütlesi vardır.

Redoks (oksidoredüksiyon) İngilizce reduction (indirgenme) ve oxidation (yükseltgenme) kelimelerinin kısaltılmasından elde edilmiş bir kelime olup elektron alış-verişinin olduğu kimyasal tepkimeleri belirtmek için kullanılır.

Elektroliz, elektrik akımı yardımıyla, bir sıvı içinde çözünmüş kimyasal bileşiklerin ayrıştırılması işlemi. Bu değişiklik, maddenin elektron vermesinden (yükseltgenme); ya da almasından (indirgenme) kaynaklanır. Elektroliz işlemi, elektroliz kabı ya da tankı denen bir aygıt içinde uygulanır.

Korozyon, metal veya metal alaşımlarının oksitlenme veya diğer kimyasal etkilerle aşınma durumu. Demirin paslanması, alüminyumun oksitlenmesi korozyona örnek olarak verilebilir.

 

elektroliz elektroliz

Bahçeşehir Koleji sınav tarihleri yemek menüsü en yüksek okul başarı ortalamaları ortalaması en iyi okul fiyatlar başarılar projeler uzman birey bilge doğa uğur gazete haber duyuru ve ilanlar. İş başvurusu. İnsan kayankları. İşe alım süreci. Türkçe, biyoloji, fizik, ingilizce öğretmenleri, öğretmen ihtiyacı olan okullar. powered by Bilişim Park