7. Sınıflarımızın Meslek Tanıtım Günleri - Geofit - Mantar Mükemmeliyet Merkezi Gezisi

7 . sınıflarımız T.C Yalova Valiliği İl Tarım Orman Müdürlüğü bünyesindeki meslek gruplarının tanıtım sunumunu dinledikten sonra Geofit Araştırma Merkezi ve Mantar Mükemmeliyet Merkezini gezdiler.

http://www.yalovabahcesehir.com Bahçeşehir Koleji YALOVA
0226 811 5826
7. Sınıflarımızın Meslek Tanıtım Günleri - Geofit - Mantar Mükemmeliyet Merkezi Gezisi

› 7. Sınıflarımızın Meslek Tanıtım Günleri - Geofit - Mantar Mükemmeliyet Merkezi Gezisi ›

7. Sınıflarımızın Meslek Tanıtım Günleri - Geofit - Mantar Mükemmeliyet Merkezi Gezisi

7 . sınıflarımız T.C Yalova Valiliği İl Tarım Orman Müdürlüğü bünyesinde verilen meslek gruplarının tanıtım sunumunu dinledikten sonra Geofit Araştırma Merkezi ve Mantar Mükemmeliyet Merkezini gezdiler. Dünyanın en büyük ve zengin çeşitliliğe sahip Geofit Bahçesi olan Mantar Mükemmeliyet Merkezi turunda öğrencilere çeşitli konularda sunumlar yapıldı. Teknolojik gelişmeler ve üzerinde çalışılmakta olan türler hakkında bilgi verildi.

Geofit : soğanlı bitkilere verilen genel isimdir.

Yemeklik soğan veya patates gibi, geofitler toprak altında bulunan etli ve şişkin gövdeleri ile yaşamlarını sürdürür. Bu şişkin ve etli gövde aslında bitkinin depo organıdır. bu depo organı soğan olarak adlandırılır. Soğan, bitkiyi oluşturmak için gerekli besinleri ve nemi içinde barındıran, bitkiyi soğuktan ve kuru hava koşullarından koruyan bir barınak gibidir. Bu barınağın, yani soğanın, içinde bitki oluşur, buradan toprak üstüne çıkar, yeşerir, çiçeğini açar, tohumlarını bırakır ve büyüme mevsimi tamamlandıktan sonra sararır ve solar. Ancak toprak altındaki soğanı yaşamını sürdürmeye devam eder. Soğanlı bitki toprak altında bir süre uyku dönemine girip dinlendikten sonra bir dahaki büyüme mevsimine yetişecek şekilde, toprak altından toprak yüzeyine çıkıp gün ışığına ulaşmak üzere bitkiyi içinde oluşturmaya başlar.

Bahçeşehir Koleji sınav tarihleri yemek menüsü en yüksek okul başarı ortalamaları ortalaması en iyi okul fiyatlar başarılar projeler uzman birey bilge doğa uğur gazete haber duyuru ve ilanlar. İş başvurusu. İnsan kayankları. İşe alım süreci. Türkçe, biyoloji, fizik, ingilizce öğretmenleri, öğretmen ihtiyacı olan okullar. powered by Bilişim Park