Hekimlik - Tıp Doktoru - Meslek Tanıtım Günleri

Meslek tanıtım günleri kapsamında öğrencilerimiz doktor velilerimiz ile bir araya geldi.

http://www.yalovabahcesehir.com Bahçeşehir Koleji YALOVA
0226 811 5826
Hekimlik - Tıp Doktoru - Meslek Tanıtım Günleri

› Hekimlik - Tıp Doktoru - Meslek Tanıtım Günleri ›

Hekimlik - Tıp Doktoru - Meslek Tanıtım Günleri

Velilerimiz;
Uzm. Dr Murat FAZLIOĞLU ( Hacettepe Üni. Tıp Fakültesi 2001 - Uzmanlık Alanı Kardiyoloji Uludağ Üni. 2006) , Oğuz OKUL (GATA 1991 - Uzmanlık Alanı Genel Cerrah Haydar Paşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi 1998), Şule TEMİZTÜRK (Ankara Üni. Tıp Fakültesi 2005 – Uzmanlık Alanı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Şişli Etfal Hastanesi), Gülhan KORKMAM (Gazi Üni. Tıp Fakültesi 2008 – Uzmanlık Alanı Enfeksiyon Hastalıkları Ok Meydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi 2014), Buğday Hepşen DAYLAN TUNÇ (Hacettepe Üni. Tıp Fakültesi 2000 – Uzmanlık Alanı Kadın Hastalıkları ve Doğum Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi 2009), Aliye Ceyla ÖZBAYOĞLU (Gazi Üni. Tıp Fakültesi 2001 – Uzmanlık Alanı Estetik- Plastik ve Rekonstrüktif Osmangazi Üni. 2008) Sevgi TOMRUKÇU (İstanbul Üni. Tıp Fakültesi 2002 – Uzmanlık Alanı Nöroloji Fatih Sultan Mehmet Araştırma Hastanesi2005)
öğrencilerimize meslekleri ve branşları hakkında bilgi verildi.

Doktor, hekim veya tabip, tıp alanında çalışan profesyoneldir. Doktor kelimesi, Türkçeye Avrupa kökenli dillerden girmiştir. Kelime aslı itibarıyla Latince kökenlidir ve aynı şekilde okunan docēre kelimesinden gelmektedir ve anlamı öğretmektir.

Nöroloji, beyin-omurilik ve kas hastalıkları ile birlikte çevresel sinir sistemini ilgilendiren hastalıkların tanı ve tedavisinin yönetilmesini sağlayan bir uzmanlık dalıdır. Nörolojik hastalıklar genel hastalık hastanelere başvuran yakınmalar içinde önemli bir oranı içermektedir.

Cerrahi, İlaçla ya da başka tedavi yöntemleriyle iyileştirilemeyen hastalıkların, yaralanmaların, vücuttaki yapı bozukluklarının ameliyatla onarılmasına ya da hastalıklı organı kesip çıkararak iyileştirilmesine dayanır. Tıbbın en eski dallarından biridir.

Plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahi, genel adı ile “plastik cerrahi” vücut üzerindeki çeşitli yapıların yeniden yapılması, şekillendirilmesi ve her türlü estetik girişimi kapsayan cerrahi bir disiplindir. Kozmetik, estetik cerrahi plastik cerrahinin en bilinen kısımlarıdır.

Jinekoloji, kadın sağlığı ve hastalıklarını inceleyen bilim dalıdır. Daha çok kadın hastalıkları ve doğum ana bilim dalı ile eğitim verilen tıp fakülterinde obstetrik, yani doğum ve ilgili patolojileri dışarda tutan ancak bir noktada onkolojiyi de içeren bilim dalıdır.

Fiziksel tıp ve rehabilitasyon, temelde kas-iskelet sistemi hastalıklarının tanısı, konservatif tedavisi ve rehabilitasyonunu konu edinen bir tıbbi uzmanlık dalıdır.

Bahçeşehir Koleji sınav tarihleri yemek menüsü en yüksek okul başarı ortalamaları ortalaması en iyi okul fiyatlar başarılar projeler uzman birey bilge doğa uğur gazete haber duyuru ve ilanlar. İş başvurusu. İnsan kayankları. İşe alım süreci. Türkçe, biyoloji, fizik, ingilizce öğretmenleri, öğretmen ihtiyacı olan okullar. powered by Bilişim Park