Türk Polis Teşkilatının 174. Yıl Dönümü Kurum Olarak Kutluyoruz

Türk Polis Teşkilatının 174. kuruluş yıl dönümünü kutlarız.

http://www.yalovabahcesehir.com Bahçeşehir Koleji YALOVA
0226 811 5826
Türk Polis Teşkilatının 174. Yıl Dönümü Kurum Olarak Kutluyoruz

› Türk Polis Teşkilatının 174. Yıl Dönümü Kurum Olarak Kutluyoruz ›

Türk Polis Teşkilatının 174. Yıl Dönümü Kurum Olarak Kutluyoruz

Türk Polis Teşkilatının 174. kuruluş yıl dönümünü kutlarız.

Türk Polis Teşkilatının 174. kuruluş yıl dönümü kapsamında Ortaokullar arasında düzenlenen kompozisyon yarışmasında İl Birincisi olan 7. sınıf öğrencimiz Yiğit Sakinci'yi ve yine aynı etkinlikler kapsamında düzenlenen resim yarışmasında ikinci olan 4. sınıf öğrencimiz Ela Çetinbaş'ı tebrik ederiz.

Ayrıca bu önemli gün nedeniyle ilkokul öğrencilerimiz Yalova Emniyet Müdürlüğü'nü ziyaret etti.

Birinci olan kompozisyonumuz:


TÜRK POLİSİ


Güvenlik tüm toplumlar için en önemli sorunlardan biridir. Güvenliği olmayan bir toplumda yaşamak çok zor ve tehlikelidir. Huzur ve güvenlik denildiğinde ilk akla gelen meslek polisliktir.

Polisler toplumsal düzeni sağlamak için gece gündüz çalışırlar. Gerektiğinde kendi canlarını bile tehlikeye atmaktan çekinmezler. Buna verilebilecek en iyi örnek Kahraman Türk Polisi Fethi Sekin'dir. Şehit polis Fethi Sekin 5 Ocak 2017 günü İzmir'de yüzlerce insanın canını kurtarmak için hiç düşünmeden kendi canını ortaya koymuştur.

Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk de polislik mesleğine çok önem vermiştir. "Polis kuvvetleri vatandaşlara huzur ve sükûn temin eden, cumhuriyetin kanunlarına ve medeniyet düşmanlarına karşı kullandığı bir kalkandır." demiştir. Atatürk, iyi bir poliste olması gereken özellikleri şu sözleriyle tarif etmiştir: "Polis, kanun adamıdır. Ona her zaman saygı göstermeli ve itaat etmelidir. Polis asker kadar disiplinli, hukukçu kadar hukuk adamı, bir anne kadar şefkatli olmalıdır."

Türk polisi, dünyanın en şerefli polislerindendir. Her zaman masumun yanında, zalimin karşısındadır. Şehit olan tüm polislerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Şu anda görevde olan polislerimize de uzun ömür ve başarılar diliyorum. Var olsun Türk Polisi!

Bahçeşehir Koleji sınav tarihleri yemek menüsü en yüksek okul başarı ortalamaları ortalaması en iyi okul fiyatlar başarılar projeler uzman birey bilge doğa uğur gazete haber duyuru ve ilanlar. İş başvurusu. İnsan kayankları. İşe alım süreci. Türkçe, biyoloji, fizik, ingilizce öğretmenleri, öğretmen ihtiyacı olan okullar. powered by Bilişim Park