Suyun Dönüşümü

Yalova Bahçeşehir Anadolu Lisesi 9 ve 10. sınıf öğrencilerimizi Kimya dersi Su Arıtımı konusunda bilgi sahibi olmaları için Yalova Atık Su ve Kanalizasyon Alt Yapı Tesislerini incelemeye götürdük.

http://www.yalovabahcesehir.com Bahçeşehir Koleji YALOVA
0226 811 5826
Suyun Dönüşümü

› Suyun Dönüşümü ›

Suyun Dönüşümü

Yalova Bahçeşehir Anadolu Lisesi 9 ve 10. sınıf öğrencilerimizi Kimya dersi Su Arıtımı konusunda bilgi sahibi olmaları için YASKİ (Yalova Atık Su ve Kanalizasyon Alt Yapı Tesislerini İşletme Birliği) işletmesine ziyarete götürdük.

Öğrenciler kanalizasyon atık sularının nasıl temizlendiğini, su arıtma işlemlerini etaplar halinde görerek ve yetkililerden dinleyerek öğrendiler. Atık suların işletmeye giriş ve çıkış halini gözlemlediler.

Arıtma Tesisleri Nasıl Çalıişır ? Proses

Kanalizasyon ağı ile toplanmış olan sular öncelikle 5 cm aralıklı kaba ızgaralardan geçirildikten sonra kaba ızgara ve pompa istasyonuna ulaşır. Artık arıtma işlemi gerçek anlamda başlamıştır. Bir seri ızgara ünitesinden geçen atıklar katı maddelerden ayrışma sürecine girer. Proses olarak tanımlanan işlem süreci sonunda atık su dönüştürülmüş olarak yüksek derinliklerde denize bırakılır.

- Giriş Kaba Izgaralar ve Pompa İstasyonu
- Kaba ve İnce Izgaralar
- Havalandırmalı Kum Tutucu
- Fosfor giderimi için Anaerobik Bio –P Tankları
- Karbon ve Azot Giderimi için Oksik ve Anoksik Tanklar
- Son Çökeltme Tankları
- Geri Devir ve Fazla Çamur Pompa İstasyonu
- Havalandırmalı Çamur Depolama TankIarı
- Çamur Yoğunlaştırma ve Susuzlaştırma Ünitesi

Bahçeşehir Koleji sınav tarihleri yemek menüsü en yüksek okul başarı ortalamaları ortalaması en iyi okul fiyatlar başarılar projeler uzman birey bilge doğa uğur gazete haber duyuru ve ilanlar. İş başvurusu. İnsan kayankları. İşe alım süreci. Türkçe, biyoloji, fizik, ingilizce öğretmenleri, öğretmen ihtiyacı olan okullar. powered by Bilişim Park