Doğru Kariyer Planlaması

Gelecek planlaması içinde önemli yer tutan meslek seçimi, özellikle yeni nesiller için yeni değerlendirmelere ihtiyaç duyuyor.

http://www.yalovabahcesehir.com Bahçeşehir Koleji YALOVA
0226 811 5826
Doğru Kariyer Planlaması

› Doğru Kariyer Planlaması ›

Doğru Kariyer Planlaması

Gelecek planlaması içinde önemli yer tutan meslek seçimi, özellikle yeni nesiller için yeni değerlendirmelere ihtiyaç duyuyor. Bu noktada, öğrencinin kişilik özel¬liklerinden hayallerine kadar birçok değişkeni göz önünde bulunduran Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü, doğru ve sağlıklı bir kariyer süreci ile ilgili çalışmalarına devam ediyor. Master 6 kapsamında yürüttüğümüz çalışmalarımıza 11. sınıflarımızı da dâhil ederek doğru üniversite, bölüm, meslek seçimi derslerimize başladık.

Öğrencilerin meslek seçimi süreci içinde farkındalıklarının artırılmasına yardımcı olunması, tercihler konusunda farklı bakış açıları geliştirmesi için Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümünde yapılan görüşmelerin, çalışmaların önemi büyüktür. Böylelikle bireysel görüşme yapılan ve sınıf etkinliklerine dâhil olan öğrenciler farkındalıkları geliştikçe kendilerini daha iyi tanıyacak, yetenek ve ilgi alanlarını daha iyi bilerek potansiyellerini öğrenecek, doğru ve gerçekçi değerlendirmeler yapabileceklerdir. Bu da daha profesyonel yol alınmasını sağlayacaktır. Birçok faktörün etkilediği bu süreçte meslek tercihini yaparken sağlıklı karar verebilmek için doğru basamakları izleyebileceklerdir.

11. sınıf öğrencilerimiz ile Ekim ayında Kariyer Rehberliği dersimizde “ÜNİVERSİTE İÇİN GERÇEKÇİ SEÇİMLER YAPMAK” konulu sunumumuzu gerçekleştirdik. Doğru seçimler yapabilmeleri için farkındalık yaratan dersimizi işledik.

Doküman
Bahçeşehir Koleji sınav tarihleri yemek menüsü en yüksek okul başarı ortalamaları ortalaması en iyi okul fiyatlar başarılar projeler uzman birey bilge doğa uğur gazete haber duyuru ve ilanlar. İş başvurusu. İnsan kayankları. İşe alım süreci. Türkçe, biyoloji, fizik, ingilizce öğretmenleri, öğretmen ihtiyacı olan okullar. powered by Bilişim Park