Yalova Bahçeşehir Robotik Takımı Başkan Silpagar'ı Ziyaret Etti

Silpagar gençlerimiz gerçekten güzel bir uygulamaya imza atmış

http://www.yalovabahcesehir.com Bahçeşehir Koleji YALOVA
0226 811 5826
Yalova Bahçeşehir Robotik Takımı Başkan Silpagar'ı Ziyaret Etti

› Yalova Bahçeşehir Robotik Takımı Başkan Silpagar'ı Ziyaret Etti ›

Yalova Bahçeşehir Robotik Takımı Başkan Silpagar'ı Ziyaret Etti

Kaybolan evcil hayvanların bilgilerinin QR kodu ile elektronik ortamda kayıt altına alınarak kolayca bulunmalarına sağlayan projeye destek veren Başkan Silpagar, "Gençlerimiz gerçekten güzel bir uygulamaya imza atmış. Onları canı gönülden destekliyorum. Biz de Çiftlikköy Belediyesi olarak üzerimize düşeni yapacağız. Çiftlikköy Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezimiz de bu sistemi uygulayarak tanıtımına yardımcı olacak" dedi.

Ziyarette Yalova Bahçeşehir Koleji Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Murat Ayılmaz ve robotik takımı öğrencilerinden oluşan ekip, geliştirdikleri sistemi Başkan Silpagara anlattı. Ayılmaz, FLL adında bir turnuvaya hazırlanan ekibin Can Dostum projesini Yalovadaki tüm hayvan barınaklarında kullanımı ve vatandaşlar tarafından tanınması için çalışmalar yaptıklarını dile getirdi.

Ayılmaz, "Hayvanlar Yaşam Ortaklarımız adlı projeye Legoların Efendisi adlı takımımızla katılıyoruz. Türkiyede günde 900 evcil hayvan kayboluyor. Bunların kısa zamanda sahiplerine kavuşmalarını sağlamak adına böyle bir proje geliştirdik. Yaptığımız uygulama telefon veya tablete indiriliyor. Size bir QR kodu veriliyor. Bunu okutarak evcil hayvanınızın bilgilerini ve kendi bilgilerinizi giriyorsunuz. Sonra bu kodu bir tasmaya yapıştırdığınızda, evcil hayvanınızı bulan kişi bunu telefonundan okuttuğu zaman bilgilerinize ulaşıyor. Böylece kayıp hayvanınızı barınağa gitmeden teslim alabiliyorsunuz. Biz bunu Yalovadaki tüm hayvan barınaklarına da tanıtıyoruz" diye bilgi verdi.

Projenin çok faydalı olacağını dile getiren Başkan Silpagar da, sistemin yaygınlaşması için ellerinden gelen desteği vereceklerini ifade etti. Konuk ekibe Çiftlikköy Belediyesi olarak gerçekleştirilen hizmetler ve yenilenen hayvan barınağı hakkında bilgiler veren Başkan Silpagar, "Merkezimizde sokak hayvanlarımızın bakımları ve aşıları en iyi şartlarda yapılıyor. Burasını eski bakımsız halinden kurtarıp yeniledik ve kapasitesini artırdık. Her zaman hayvan severlerimizin ve hayvan dostlarımızın yanındayız. Böyle bir proje yaptıkları için çocuklarımızı da tebrik ediyorum. Sizlere her zaman desteğimiz tam" diye konuştu. Ardından Park ve Bahçeler Müdürü Ersan Tekinle birlikte Çiftlikköy Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi'ni ziyaret eden ekip, burada da veterinerlerle sistem hakkında bilgi paylaşımında bulundu.

Doküman
Bahçeşehir Koleji sınav tarihleri yemek menüsü en yüksek okul başarı ortalamaları ortalaması en iyi okul fiyatlar başarılar projeler uzman birey bilge doğa uğur gazete haber duyuru ve ilanlar. İş başvurusu. İnsan kayankları. İşe alım süreci. Türkçe, biyoloji, fizik, ingilizce öğretmenleri, öğretmen ihtiyacı olan okullar. powered by Bilişim Park