Bahcesehir Koleji k12.tr

STOYS STEM ROBOTIK

Bahcesehir College coding and robotic team

Bahçeşehir Koleji. Stoys, bursluluk sınavı, yaz okul, erken kayıt ve öğrenci paylaşımları.

http://www.yalovabahcesehir.com/Dizin145
yalova bahçeşehir koleji
bahçeşehir stoys öğrenci takip giriş
Bahçeşehir Koleji Bahçeşehir Koleji
Dünya Şampiyonası Vizesi Aldık
Bahçeşehir Koleji. Stoys, bursluluk sınavı, yaz okul, erken kayıt ve öğrenci paylaşımları.

23 - 25 Şubat 2018 tarihlerinde Nevşehir Avanos'ta yapılan Liseler Masa Tenisi Türkiye Şampiyonası'na Yalova Bahçeşehir Anadolu Lisesi damga vurdu. Müsabakalara kız ve erkek takımıyla katılan Yalova Bahçeşehir Anadolu Lisesi çifte şampiyonluk yaşadı.

Bilal Selim Tok, Umut Emre Başsan, Tugay Şirzat Yılmaz ve Yücel Ocak'tan oluşan Yalova Bahçeşehir Anadolu Lisesi Masa Tenisi Erkek Takımı bu sene önce İl Şampiyonu, ardından Bölge Şampiyonu olarak Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazandı. Nevşehir Avanos'ta yapılan müsabakalara elemeleri geçen 25 erkek okul takımı katıldı. Müsabakalarda aynı kadro ile mücadele eden Yalova Bahçeşehirli raketler grubundan çıkarak ana tabloya kaldı. Ana tablo maçında Tekirdağ temsilcisini, ardından İzmir temsilcisini, ardından Ankara temsilcisini ve yarı finalde de Zonguldak temsilcisini 3 - 0 lık skorlarla geçerek finale adını yazdırdı. Final maçında tekrar Ankara temsilcisi ile karşılaşan Yalova Bahçeşehir Anadolu Lisesi final maçını da 3 - 0 lık net skorla kazanarak 2017 - 2018 Eğitim yılının Şampiyonu oldu.

Gözde Göksal, Aybala Koçal, Ece Haraç ve Çiğdem Köse'den oluşan Yalova Bahçeşehir Anadolu Lisesi Bayan Masa Tenisi Takımı, önce İl Şampiyonu ardından Bölge Şampiyonu olarak Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazandı. Avanos'ta yapılan Türkiye Şampiyonası maçlarına ön elemeleri geçen 25 bayan takımı katıldı. Yapılan kura çekimi sonucu 8 grup oluşturuldu. 3. grupta yer alan Yalovalı raketler grubunda karşılaştıkları KKTC temsilcisini ve İstanbul temsilcisini 3-0 lık skorlarla geçerek ana tabloya kaldılar. Ana tablo ilk tur maçında Bitlis temsilcisini 3-0, Antalya temsilcisini 3 - 0, İstanbul temsilcisini de 3-2 yenen raketler ardından Kayseri temsilcisine 3 - 1 mağlup oldular ve alt bölüme düştüler. Alt bölümde Adana temsilcisi ile finale çıkma maçı yapan raketler maçı 3 - 0 kazanarak finale adını yazdırdılar. Finalde yeniden Kayseri temsilcisi ile karşılaşan Yalova Bahçeşehirli raketler, çekişmeli geçen müsabakayı 3 - 2 kazanarak Türkiye Şampiyonu oldular.


Müsabakalarda üstün bir performans ortaya koyan ve Türkiye'de bir ilki başaran ilklerin okulu Yalova Bahçeşehir Anadolu Lisesi, masa tenisinde hem kızlarda hem erkeklerde aynı sezonda, iki kategoride de Türkiye Şampiyonu olmanın haklı gururunu yaşıyor. Yalova Bahçeşehir Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Mesut ACAR:

" Bünyemizden gelen ve ilimizin çocuklarından kurulu okul masa tenisi takımımız, aynı yılda hem kızlarda, hem erkeklerde Türkiye Şampiyonu olmayı başardı. İki yılda bir yapılan Masa Tenisi Dünya Şampiyonası bu yıl Malta'da yapılacak ve ülkemizi temsilen yalnızca Yalova Bahçeşehir Anadolu Lisesi Şampiyona'da yer alacak. Kurum olarak ilimizi sadece Türkiye arenasında değil, dünya arenasında da başarıyla temsil etmek istiyoruz. Yalova Bahçeşehir Koleji Dünya Okulu olduğunu bir kez daha herkese göstermiştir. Malta'da yapılacak Dünya Şampiyonası'na katılacak Masa Tenisi ekibimize güveniyor ve başarılar diliyorum. "

diye konuştu

Görseller
  • 731
  • 730
  • 729
  • 728
  • 727
  • 726
Öneriler En çok görüntülenenler
Video Blog