Bahcesehir Koleji k12.tr

STOYS STEM ROBOTIK

Bahcesehir College coding and robotic team

Bahçeşehir Koleji. Stoys, bursluluk sınavı, yaz okul, erken kayıt ve öğrenci paylaşımları.

http://www.yalovabahcesehir.com/Dizin167
öğretmen iş ilanları. öğretmen arayan okullar.
bahçeşehir stoys öğrenci takip giriş
Bahçeşehir Koleji Bahçeşehir Koleji
Farkındalık Kazan, Sessiz Kalma !
Bahçeşehir Koleji. Stoys, bursluluk sınavı, yaz okul, erken kayıt ve öğrenci paylaşımları.

Çocuklarımızın fiziksel ve ruhsal açıdan sağlıklı olması, kendi değerlerinin farkında olarak yetişmesi sağlıklı bireyler olmaları için önemlidir. Toplumumuzun en büyük sorunlarından biri çocuklarımızın istismara uğraması ve kendini koruma konusunda yetersiz olmasıdır. Cinsel istismar psiko-sosyal gelişimini tamamlamamış ve yaşı küçük olan bir çocuğun bir erişkin tarafından cinsel doyum için kullanılmasıdır. On sekiz yaşına kadar kız çocukların %12- 25’inin, erkek çocukların ise %8-10’unun istismara uğradığı saptanmıştır. Çocuklarımızı koruyabilmek, kendilerini koruyabilmelerini sağlamak için ilk olarak mahremiyet eğitimini vermeliyiz.

ÇOCUKLARDA MAHREMİYET EĞİTİMİNİN ÖNEMİ !
Mahremiyet eğitimi, çocuklarımızı cinsel istismardan korunabilmesi açısından çok önemli bir eğitimdir. Bu eğitim cinsel eğitimi de içine alan daha kapsamlı bir kavramdır. Eğitim 0-6 yaş döneminde anne baba tarafından verilir. Çocuğun her açıdan sağlıklı bir birey olarak yetişebilmesi için çok önemlidir. Çocuğun kendisini koruyabilmesi için, öncelikle mahremiyet olan alanı çocuğa öğretmek gerekir. Mahremiyet alanını öğrenen çocuk kendi özel alanını bilir, başkalarının da bu alanını korur ve başkalarının özel alanlarına da saygı gösterir. Sağlıklı kişilik geliştirmenin ilk adımını da mahremiyet eğitimi ile atmış oluruz.

Bahçeşehir Koleji Rehberlik Bölümü olarak bu ay çocuklarımıza kendilerini koruyabilmeleri konusunda farkındalık kazandıran çalışmalar yaptık. Sevginin, iyiliğin, mutluluğun hâkim olduğu bir dünyada yaşamak dileğiyle.


Esin AYDOĞAN    
PSİKOLOJİK DANIŞMAN

Öneriler En çok görüntülenenler
Video Blog