Bahcesehir Koleji k12.tr

STOYS STEM ROBOTIK

Bahcesehir College coding and robotic team

Uzun ve serüven dolu bir yolculuğun ardından ortaöğretimin son basamağına gelen öğrencilerimiz ve velilerimizle çok keyifli bir sunum gerçekleştirdik.

http://www.yalovabahcesehir.com/Dizin357
Bahçeşehir Koleji Kıyafet Fiyatları ve Kitaplar
bahçeşehir stoys öğrenci takip giriş
Bahçeşehir Koleji Bahçeşehir Koleji
12. Sınıf Öğrencisi Olmak…
Uzun ve serüven dolu bir yolculuğun ardından ortaöğretimin son basamağına gelen öğrencilerimiz ve velilerimizle çok keyifli bir sunum gerçekleştirdik.

Uzun ve serüven dolu bir yolculuğun ardından ortaöğretimin son basamağına gelen öğrencilerimiz ve velilerimizle çok keyifli bir sunum gerçekleştirdik. Bu dönemde ergenliğin yerini olgunluğun almaya başladığı, bir taraftan lise son sınıfa gelmiş olmanın gururunu yaşarken diğer taraftan da TYT ve AYT’ ye girecek olmanın kaygısını yaşadıkları bir dönem..

Öğrencilerin, üniversite sınavına hazırlık sürecinde aşağıda belirtilen hususlara dikkat etmeleri yararlı olacaktır.

*Bu süreçte okul derslerini ihmal etmemiz gerekiyor. Okul notlarının da yaşanan düşüş AOBP nin de olumsuz etkilenmesine neden olacaktır. Sınav yerleştirme puanında AOBP nin etkisinin unutmamalıyız.

*Hedefimiz üniversiteyi ilk yılda kazanmak olmalıdır. Genel olarak öğrenciler son yıl okul süreci ile sınava hazırlanmanın zor olduğundan yakınırlar. 12. Sınıfta görülen konular yıl sonunda sınavda çıkacak konulardır. Bu yıl derslere çalışırken aynı zamanda üniversite sınavına da çalışmış oluyorsunuz.

*Hedefimizi belirlemeli ve planlarımızı hazırlamalıyız. Bu yolculuğa plansız çıktığımızda yönümüzü bulmanın kolay olmayacağını unutmamalıyız. Saatlerce ders çalışmak yerine planlı ve programlı bir şekilde ders çalışmak daha verimli olmana katkı sağlayacak.

*Test çözmek çok önemli !!! Ancak konu bitirmeden test çözmeye başlamak doğru değildir. Çözülemeyen sorular başarısızlık hissi ve kaygıyı beraberinde getirecektir.

*Sınav sistemini tanımamız daha sağlıklı bir süreç geçirmemize yardımcı olacaktır.

*Kendine iyi bakmayı ihmal etmemelisin. Fiziksel, zihinsel ve duygusal açıdan iyi olmak için iyi beslenmeli, iyi uyumalı ve hareket etmelisin! Günün en önemli öğünü KAHVALTI. Sabah kahvaltını yapmadan evden çıkma. Beynin ihtiyacı olan enerjinin büyük bir çoğunluğunu günün ilk öğünü sağlıyor. UNUTMA! Gün içerisinde de yediğin yiyeceklere dikkat etmelisin, sağlığına tehdit oluşturan besinlerden uzak dur.

*Kendine zaman ayırmayı ihmal etme. NEFES AL. Programını oluştururken sevdiğin etkinlikleri yapabilmek için kendine alan tanı.

*** Başarıya giden yolun kolay bir yol olmadığının farkında ol. Bu süreçte defalarca başarısız olabilirsin. Ancak bu senin umudunu kırmamalı, kendine olan inancını yitirmemelisin. Emek olmadan ve çaba sarf etmeden başarıya ulaşılmaz. Bu kritik süreçte ihtiyaç duyduğunda Rehberlik Bölümü her zaman yanında.

Görseller
 • 2240
 • 2239
 • 2238
 • 2237
 • 2236
 • 2235
 • 2234
 • 2233
 • 2232
 • 2231
 • 2230
 • 2229
Öneriler En çok görüntülenenler
Video Blog