Bahcesehir Koleji k12.tr

STOYS STEM ROBOTIK

Bahcesehir College coding and robotic team

Gelecek planlaması içinde önemli yer tutan meslek seçimi, özellikle yeni nesiller için yeni değerlendirmelere ihtiyaç duyuyor.

http://www.yalovabahcesehir.com/Dizin431
yalova bahçeşehir koleji
bahçeşehir stoys öğrenci takip giriş
Bahçeşehir Koleji Bahçeşehir Koleji
Doğru Kariyer Planlaması
Gelecek planlaması içinde önemli yer tutan meslek seçimi, özellikle yeni nesiller için yeni değerlendirmelere ihtiyaç duyuyor.

Gelecek planlaması içinde önemli yer tutan meslek seçimi, özellikle yeni nesiller için yeni değerlendirmelere ihtiyaç duyuyor. Bu noktada, öğrencinin kişilik özel¬liklerinden hayallerine kadar birçok değişkeni göz önünde bulunduran Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü, doğru ve sağlıklı bir kariyer süreci ile ilgili çalışmalarına devam ediyor. Master 6 kapsamında yürüttüğümüz çalışmalarımıza 11. sınıflarımızı da dâhil ederek doğru üniversite, bölüm, meslek seçimi derslerimize başladık.

Öğrencilerin meslek seçimi süreci içinde farkındalıklarının artırılmasına yardımcı olunması, tercihler konusunda farklı bakış açıları geliştirmesi için Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümünde yapılan görüşmelerin, çalışmaların önemi büyüktür. Böylelikle bireysel görüşme yapılan ve sınıf etkinliklerine dâhil olan öğrenciler farkındalıkları geliştikçe kendilerini daha iyi tanıyacak, yetenek ve ilgi alanlarını daha iyi bilerek potansiyellerini öğrenecek, doğru ve gerçekçi değerlendirmeler yapabileceklerdir. Bu da daha profesyonel yol alınmasını sağlayacaktır. Birçok faktörün etkilediği bu süreçte meslek tercihini yaparken sağlıklı karar verebilmek için doğru basamakları izleyebileceklerdir.

11. sınıf öğrencilerimiz ile Ekim ayında Kariyer Rehberliği dersimizde “ÜNİVERSİTE İÇİN GERÇEKÇİ SEÇİMLER YAPMAK” konulu sunumumuzu gerçekleştirdik. Doğru seçimler yapabilmeleri için farkındalık yaratan dersimizi işledik.

İlgili bağlantı
http https://www.trset.com/+Psikoloji

Görseller
  • 3866
  • 3865
  • 3864
  • 1473
Öneriler En çok görüntülenenler
Video Blog