Yalova Bahçeşehir Koleji Halk Dansları Topluluğu

Dünya birincisi ekip. Halk oyunları, kültürel aktiviteler.

http://www.yalovabahcesehir.com Bahçeşehir Koleji YALOVA
0226 811 5826
Yalova Bahçeşehir Koleji Halk Dansları Topluluğu

› Ortaokul ›

Halk Dansları Topluluğu

Yalova Bahçeşehir Koleji 2008 yılında Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Mesut ACAR tarafından kurulmuştur. Kurulduğu 2008 yılından itibaren her öğrencinin yeteneklerini, ilgi alanlarını ve beklentilerini farkında olarak kültürel çalışmalar yapmaktadır.

Sanat Yönetmeni Volkan YAŞAR tarafından hazırlanan programlarla öğrencilerimiz 5 (beş) yaşından itibaren Türk Kültürü'nün en önemli parçalarından birisi olan Türk Halk Oyunları eğitimi almaktadır.

Çalışmalarımızı Türkiye'nin farklı bölgelerinden dansları repertuarımıza alarak ve kültürümüzü koruyarak geliştirmekteyiz.
Andong Ekibi
Okulumuz Türkiye'de ve dünyanın çeşitli ülkelerinde farklı organizasyonlara katılmaktadır. Sadece kültürel ve sanatsal alanda değil, sportif alanda da aktif olan okulumuz; Masa Tenisi Dünya 5.si olmuştur. Okulumuz; Yalova'yı ve ülkemizi eğitim, sanat, spor ve kültürel faaliyetlerle en iyi şekilde temsil etmektedir.

Yalova Bahçeşehir Koleji olarak amacımız; öğrencilerimize anaokulundan üniversiteye kadar insanlık için büyük işler başarmayı öğreten, geleneklerimizi, danslarımızı ve kostümlerimizi yaşatan bir eğitim kurumu olmaktır.

Halk dansları topluluğumuz en son 1 - 11 Ekim 2016 tarileri arasında Güney Kore'nin Andong şehrinde yapılan ANDONG MASK DANCE yarışmasında bireysel dalda DÜNYA ŞAMPİYONU, grup bazında ise DÜNYA ÜÇÜNCÜSÜ olarak örnek teşkil edecek başarılara imza atmıştır.

Her geçen gün kendisini yenileyerek çalışmalarını sürdürekte olan topluluğumuz kültürel faaliyetlerine devam etmektedir.

Folk Dance Community

Our school was established as an educational instituation in leadership of Mesut ACAR , chairman of the board in 2008. Since it was established, our school has been cultural works such as abilities, relevances and expectations of each student consciously.

Turkish Folk-Dance, one of the most important parts of Turkish culture, is training from five years age upward with Volkan YAŞAR, an art director of our school. We actualise our works by taking dance styles of different parts of Turkey into our repertoire and protecting our culture.

Our school has been participating to various organizations in Turkey and abroad.We have been representing our school and our city ideally.

Our mission is being an educational instituation which sustains our costume, traditions, dances and teach our students how to success a giant leap for mankind from kindergarden to university.

Our group of Turkish folk-dance came in third on the basis of world champion of individual branches in dance competition that took place in Andong,South Korea between 1 - 11 October, 2016. We have been sustaining our achievements.
Bahçeşehir Koleji sınav tarihleri yemek menüsü en yüksek okul başarı ortalamaları ortalaması en iyi okul fiyatlar başarılar projeler uzman birey bilge doğa uğur gazete haber duyuru ve ilanlar. İş başvurusu. İnsan kayankları. İşe alım süreci. Türkçe, biyoloji, fizik, ingilizce öğretmenleri, öğretmen ihtiyacı olan okullar. powered by Bilişim Park