Bahcesehir Koleji k12.tr

STOYS STEM ROBOTIK

Bahcesehir College coding and robotic team

Bahçeşehir Koleji kuruluş hikayesi, önemli gelişmeler ve bilinmesi gerekenler.

http://www.yalovabahcesehir.com/Tarihce
bahcesehir schools
bahçeşehir stoys öğrenci takip giriş
Bahçeşehir Koleji Bahçeşehir Koleji
roofing navigate_next Tarihçemiz

mesut acar2001 yılında Yalova’da Uğur Dershanesinin açılışıyla başlayan Eğitim Öğretim yolculuğumuz 2008 - 2009 Eğitim Öğretim yılında bünyesinde Anaokulu ve İlköğretim okulunu barındıran Yalova Bahçeşehir Kolejinin açılmasıyla devam etmiştir. 2011 - 2012 Eğitim ve Öğretim yılında ise Yalova Bahçeşehir Anadolu Lisesi ‘nin açılmasıyla taçlandırılmıştır. Okulumuz 2018 - 2019 Eğitim Öğretim yılı sonuna gelindiğinde akademik açıdan 55 Türkiye Birinciliği , spor müsabakalarında sayısız Türkiye Birinciliği ve Dünya derecesi elde eden okulumuz Bahçeşehir markasının büyümesinde büyük rol oynamıştır.

Akademik eğitim modellerimiz ve kültürel faaliyetlerdeki başarılarımızla kuruluşundan bugüne kadar paydar olduğumuz Bahçeşehir Koleji; Yalova'da ikinci şube açma isteğinde bulununca yollarımızı ayırma kararı vermiş ve velilerimizin de taleplerine uygun olarak 10 Haziran 2019 tarihinden itibaren İSTEK Okulları Yalova şubesi olarak eğitim hayatına devam etme kararı almış bulunmaktayız.

Hedefimiz
İnsanlık adına büyük işler başaracak bir eğitim kurumu olabilmek ve anaokulundan üniversiteye uzanan yolda Ulu Önderimiz Atatürk'ün ilkeleri doğrultusunda nesiller yetiştirmektir.

VİZYONUMUZ
Türk Milli Eğitim sisteminin genel amaçları çerçevesinde; öğrencilerimizi beden, zihin, ahlâk, ruh ve duygu bakımından dengeli ve sağlıklı şekilde gelişmiş bir kişiliğe ve karaktere, hür ve bilimsel düşünme gücü ile geniş bir dünya görüşüne sahip, insan haklarına saygılı, topluma karşı sorumluluk duyan, yapıcı, yaratıcı ve verimli kişiler olarak yetiştirmek; her öğrencinin kendine en uygun alan ve okul türünde eğitim alarak kendini gerçekleştirmesini sağlamaktır.

MİSYONUMUZ
Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluş ve varlığının önemini ve değerini kavrayan; bilgiye ulaşma yollarını keşfeden ve bilgiyi kullanabilen, çağın yenilikleriyle sahip olduklarının sentezini yapabilen, teknolojinin getirdiği hızlı değişiklikleri takip edebilen ve değişime yön verebilen, en az bir yabancı dili etkin şekilde kullanabilen, kendini tanıyan ve ifade edebilen, başkalarına saygılı, çevreye duyarlı ve sosyal sorumluluk bilincine sahip nesiller yetiştirmektir.

FELSEFEMİZ
Her öğrencinin farklı yetenekleri, ilgileri ve beklentileri olduğu ilkesi üzerinde kuruludur. Öğrencinin merkez alındığı bu anlayışta, her birey kendi duygu, düşünce ve değerler sistemi içinde betimlenerek bir bütün olarak görülmektedir.

Öneriler
Video Blog