Bahcesehir Koleji k12.tr

STOYS STEM ROBOTIK

Bahcesehir College coding and robotic team

Bahçeşehir Koleji. Stoys, bursluluk sınavı, yaz okul, erken kayıt ve öğrenci paylaşımları.

http://www.yalovabahcesehir.com/Dizin27
yalova bahçeşehir koleji
bahçeşehir stoys öğrenci takip giriş
Bahçeşehir Koleji Bahçeşehir Koleji
TEOG Merkezi Ortak Sınavların Kaldırılması Hakkında Bilgilendirme
Bahçeşehir Koleji. Stoys, bursluluk sınavı, yaz okul, erken kayıt ve öğrenci paylaşımları.

Merkezi Ortak Sınavlar, öğrencinin Türkçe, Matematik, Fen ve Teknoloji, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ile Yabancı Dil derslerinin okuldaki sınavlarının birinin yerine geçen sınavlardan oluşuyordu. TEOG sisteminde binlerce birincinin çıkması, bu sistemin ölçme ve değerlendirme açısından yetersizliğini ortaya koyuyordu. Bu nedenle Bahçeşehir Koleji olarak öğrencilerimizi yalnız çoktan seçmeli sınavlara hazırlamakla kalmıyor onlarıbir üst eğitim kurumuna yeterli donanımlarla taşımak bilinciyle hareket ediyoruz. Onların üst düzey bilişsel gelişimlerini destekleyecek ders içi ve ders dışı çalışmalara ağırlık veren bir eğitim programı uyguluyoruz. Bahçeşehir Koleji olarak liselere geçiş sisteminde yapılması düşünülen değişikliklere, yenilikçi eğitim anlayışımız ve uyguladığımız eğitim modellerimizle hazır olduğumuzu belirtmek isteriz.

Merkezi Ortak Sınavların kaldırılması sonrasında liselere geçiş sisteminde akademik bir ölçme değerlendirme aracının yanında öğrencilerin sosyal beceri ve faaliyetlerinin de ölçülmesi gerektiğini savunuyoruz. Bu amaçla her öğrencimizin yaptığı proje çalışmaları, aldığı sertifikalar, ulusal ve uluslararası yarışmalarda elde ettiği dereceler, kültür, sanat ve spor faaliyetlerine ait portfolyolarını Sosyal Takip Sistemimiz ile oluşturuyoruz. Bahçeşehir Koleji olarak uyguladığımız eğitim içeriklerimizle öğrencilerimizin hem akademik hem sosyal gelişimlerini takip ediyor, bu sayede keşfederek ve yaşayarak öğrenmenin yolunu açıp akademik anlamda da yoruma ve uygulamaya dönük çalışmalarımızla onları desteklemeye devam ediyoruz. Bilim temelli güçlü akademik programımızı açık uçlu soruların da yer aldığı Bahçeşehir Performans İzleme ve Süreç Analizi Uygulaması (B-PİSA), Akademik Gelişimi İzleme Sınavı (AGİS), ders içi ve ders dışı takip programımız, hafta sonu çalışmalarımızla sürdüreceğiz.

Öğrencilerimizin hızla değişen ve gelişen dünyamızda geleceğin bir parçası olabilmeleri adınabugünün ve geleceğin sorunlarına çözüm üretebilen, yaratıcı ve eleştirel düşünebilen bireyler olarak yetişmeleri gerekmektedir. Bu anlayış doğrultusunda Kişiye Özgü Öğretim Modeli, STEM+A, Yabancı Dil Eğitimi, Master Junior Programı, Sosyal Takip Programı (STP), BK Kariyer Merkezi, Mentorluk gibi öncü eğitim uygulamalarıyla dünyanın önde gelen ülkelerinde uygulanan eğitim anlayışının Türkiye’de öncülüğünü yapıyor, dünya eğitim sektörüne de örnek olan eğitim modellerini uyguluyoruz. Bu programlarla Bahçeşehir Koleji öğrencileri,geleceğin dünyasında fark yaratacak bireyler olarak yetişiyor.

Öneriler En çok görüntülenenler
Video Blog